• Bezpieczne transakcje w sieci

  Odwiedzając jakikolwiek sklep internetowy, zawsze zastanawiamy się nad tym czy dokonywane przez nas transakcje są bezpieczne. Koniecznie w tym momencie należy wspomnieć, że obecnie – w porównaniu z tym, co było jeszcze kilka lat temu – sytuacja w tym zakresie bardzo się zmieniła. Są to zmiany jak najbardziej korzystne z punktu widzenia klientów. można to w skrócie ująć w ten sposób, że takie transakcje są zabezpieczone naprawdę na bardzo wysokim poziomie.

  „Zresztą, każdy szanujący się sklep internetowy dokłada naprawdę wszelakich starań, aby klienci pod tym względem czuli się bezpieczni. Nic innego nie leży przecież w ich interesie – jeśli sklep internetowy nie gwarantuje bezpieczeństwa transakcji, to traci klientów” – mówi pan Adam z Agencji pozycjonowaniejoomla.pl

  Ochrona wizerunkuŻadnemu sprzedawcy natomiast na tym nie zależy. Bezpieczeństwo transakcji jest zapewniane kilkoma sposobami.

  Przede wszystkim zacząć należy od tego, że kanały transmisji pomiędzy sklepami on-line a ich klientami są szyfrowane. Dzięki temu poufność przesyłanych w ten sposób informacji jest zagwarantowana. Tyczy się to w szczególności sytuacji, kiedy klient dokonuje płatności za pomocą karty kredytowej.

  Ponadto serwery, na których są postawione sklepy internetowe zabezpiecza się w odpowiedni sposób – tak, aby osoby nieuprawnione nie miały dostępu do pewnych informacji (na temat klientów, transakcji etc.). Zabezpieczenia te odnoszą się także do sytuacji, kiedy sklep internetowy staje się obiektem celowych ataków hakerskich – takie sytuacje się przecież w praktyce zdarzają.

  Ważne jest także to, aby przy zawieraniu transakcji każda ze stron mogła potwierdzić tożsamość drugiej. Rzecz jasna każdy klient zanim dokona zakupów za pośrednictwem Internetu o paru istotnych sprawach powinien pamiętać – wówczas takie zakupy z całą pewnością będą bezpieczne.

  „W głównej mierze chodzi o to, aby kierować się w tej kwestii zdrowym rozsądkiem, to naprawdę szalenie pomaga. Czasem też trzeba sprzedawcy po prostu zaufać, bo na tym również opiera się forma sprzedaży jaką jest sklep internetowy” – podsumowuje Ewa Stroińska z firmy PozycjonowanieNiemcy.pl.

Comments are closed.