Meble do firmy

Biurko biurowe. Płyta, drewno, a może MDF?

 

W sprzedaży znajdziesz 3 różne materiały z jakich produkuje się biurka: drewno, płytę wiórową i foliowaną, tzn. MDF. Przyjrzyjmy się, jakie dzielą je różnice i na które z nich ostatecznie powinieneś się zdecydować.

 

Różnice między materiałami są zasadnicze

 

  1. Drewno kosztowne i mało praktyczne

 

Naturalne drewno jest dziś już raczej rzadkością w kontekście meblarskim, ale biurka gabinetowe nadal są produkowane z litego drewna – głownie dębu, buku, sosny, jesionu i klonu. Są przyjemne w dotyku, mają bardzo charakterystyczny zapach, ale są ciężkie i problematyczne w bieżącej eksploatacji (drewno pracuje, wymaga nabłyszczania, woskowania).

 

  1. MDF w miejscu drewna

 

MDF jest materiałem tańszym od naturalnego drewna, ale droższym od płyty. Ze względu na swój skład, może przybierać w zasadzie dowolnej formy, np. łuków.

 

Płytę foliowaną wykorzystuje się do produkcji zarówno do produkcji elementów wierzchnich, jak i nośnych biurek (stóp, boczków itd.). MDF dobrze znosi wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

 

  1. Płyta wiórowa to sztuka kompromisów

 

Biurko z płyty wiórowej jest lżejsze od tego, do którego produkcji wykorzystano MDF, a co za tym idzie – znacznie tańsze w produkcji. Charakteryzuje się jednak satysfakcjonującą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym jest jest naprawdę lekkie.

 

Biurko-narozne-TARA-1-4743_2Przykładowymi biurkami z płyty wiórowej są m.in.:

 

  • biurko Topaz,

 

  • biurko Pacyfik,

 

  • biurko Apollo.

 

Płyta wiórowa jest dziś najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym w meblarstwie,a więcej informacji dostępnych jest pod adresem: www.MEBLE-BIK.pl – zapraszamy do lektury!