Internet w firmie

W firmie internet to dziś tzw. must have, ale należy być ostrożnym, gdyż co raz częściej pracownicy uzależniają się od przebywania w sieci.

Wraz z upowszechnieniem się środka masowej komunikacji, jakim jest internet pojawiło się zupełnie nowe, nie znane do tej pory zagrożenie, a mianowicie uzależnienie od Internetu.

internetTak na dobrą sprawę śmiało można stwierdzić, iż zaburzenie te jest przypadłością zdecydowanej większości osób.

Przejawiać się ono może na wiele rozmaitych sposobów – wszystko zależy od tego, czego dokładnie dany użytkownik szuka w sieci.

Naukowcy wyszczególnili w tym miejscu kilka kategorii. Można w tym miejscu wspomnieć między innymi o internetowej erotomanii, socjomanii czy ogólnym uzależnieniu od sieci.

Jest też grupa osób, która uzależniona jest o prostu od samego komputera – i nie ma w tym momencie żadnego znaczenia, co dokładnie przy nim robi, czy surfuje po sieci, czy też pracuje.

Jeszcze inna formą uzależnienia od Internetu i od komputera jest uzależnienie od gier – problem ten dotyka coraz więcej osób, a ich wiek systematycznie się obniża. Faktem jest, że większość z nas nie wyobraża sobie życia bez Internetu.

Pomoc redakcyjna:

Michał Wielgusz,

Agencja APIRI Katowice

strona www: apiri.pl